Kwitnące żółte żonkile i tulipany
Katalog doświadczeń,  Mama w świecie

Miesiąc ze świętymi – kwiecień

W niezliczonej ilości miejsc czytam „To nie tak miało być…”, „Kwiecień miał wyglądać inaczej…”. Ja napiszę w inny sposób. To właśnie tak, jak jest – jest najlepiej. Wielu ma niesamowitą okazję po prostu wyhamować. Spędzić czas z rodziną. Ze sobą samym. Z Panem Bogiem. Mały wirus zatrzymał świat. Nie zatrzymał jednak czasu.

Nadszedł kwiecień. Czekają nas niesamowite chwile. Triduum Paschalne bez fizycznej obecności w kościele. Dziwnie? Pewnie! Mamy jednak niepowtarzalną okazję stworzyć prawdziwy domowy Kościół. Wspólnotę ludzi, którzy się kochają i którzy chcą z Jezusem przeżywać Jego przerażenie i stres, Jego mękę i śmierć, w końcu uczestniczyć w Jego zmartwychwstaniu. To wszystko bez gonitwy za palmą czy święconką. Mamy okazję poczuć prawdziwą tęsknotę za Bogiem. Połączyć naszą niepewność jutra z Jezusowym przerażeniem. Oddać mu wszystko, co negatywne, by to swoją miłością przemienił.

Kwiecień ze świętymi

Kwiecień to miesiąc, kiedy wszystko się kwieci. Oczywiście to również „plecień, co przeplata trochę zimy, trochę lata”. W tym roku większość z nas kwiecenie będzie podziwiało z okien i balkonów. Dla mnie to dosyć niesamowite doświadczenie. Coś, co jest dosłownie na wyciągnięcie ręki, jednocześnie staje się tak bardzo nieosiągalne. Tylko ode mnie zależy, jak podejdę do tego, co przynosi obecnie życie. Czy będzie to czas ucieczki i czarnowidztwa, czy obecności i wdzięczności?

Święci wybierali Boga. Zmagali się z pokusami, ze smutkami, z chorobami… Wszędzie jednak widzieli wolę Pana względem nich i… dziękowali. Potrafili zaufać. Wiedzieli, że niezależnie od tego, co dzieje się dookoła i w ich życiu – Bóg wyciągnie z tego jeszcze większe dobro.

Lista doświadczeń zaproponowanych w ramach kwietnia ze świętymi

TUTAJ możesz pobrać plik z listą w formacie .jpg, a TUTAJ ta sama lista w formacie .pdf.

„Kwiecień ze świętymi” to skromna propozycja na przeżycie miesiąca, którego co najmniej początek spędzimy wszyscy w narodowej kwarantannie. Niepewność przyszłości, trudności organizacyjne – to wszystko może zaburzyć radość z codzienności. Może, ale nie musi! Dzięki takim listom mamy szansę „wycisnąć” co się da z tego, co oferuje nam świat. Nie warto zżymać się i narzekać. Każdy czas jest nam dany po coś. Możemy wybrać się online do opery, teatru, a nawet zoo. Zapewnić atrakcje nie tylko sobie, ale też dzieciom.

Świat poszukuje radości, ale jej nie odnajduje, ponieważ jest oddalony od Boga. My, zrozumiawszy, że radość pochodzi od Jezusa, z Jezusem w sercu niesiemy radość. On będzie siłą, która nam pomaga.”

św. Joanna Beretta Molla

Wszystkie dni warto zacząć od uśmiechu. Pozbawieni wolności zewnętrznej, mamy wciąż wolność wewnętrzną! To bezpośrednio od nas zależy, czy naszym fundamentem będzie strach, czy Bóg. Piłeczka jest po Twojej stronie! Co wybierasz?

Więcej inspiracji na przeżycie kwietnia znajdziecie na blogu mojej ulubionej internetowej psycholog – www.edytazajac.pl

Modlimy się! Czyli nie zapomnij o najważniejszym ❤️

Intencja modlitewna Ojca Świętego na kwiecień 2020:

Wyzwolenie od uzależnień

Módlmy się, aby wszystkie osoby pod wpływem uzależnień otrzymały pomoc i były otoczone opieką.

Papież Franciszek

Bo nie samym koronawirusem żyje człowiek 😉 Jak powiedział ks. Dominik Chmielewski: „Adorujmy Jezusa, nie koronawirusa!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *