Rozwijające się pąki kwiatów na polu podczas zachodu słońca
Katalog doświadczeń,  Mama w świecie

Miesiąc ze świętymi – marzec

Marzec to wyjątkowy miesiąc dla naszej rodziny. Mamy mały maraton urodzinowy i mimo Wielkiego Postu – świętujemy. Oczywiście nie z za dużą pompą, bez głośnej muzyki ale… tort musi być! A w zasadzie torty. I dużo innych dobroci 😅

Mimo całego zamieszania, które nawiedzi nasze mieszkanie (wszak świętuje nie tylko mój syn, ale również i ja), postaramy się, żeby nie zabrakło chwil zadumy. Szczególny okres roku liturgicznego katolicką rodzinę zobowiązuje do pewnej wstrzemięźliwości. Czy to jednak znaczy, że nie możemy tworzyć wspomnień? Że tylko dom, tylko Pismo Święte, tylko pieśni pokutne? Przecież przy okazji zbliżania się z Jezusem do Golgoty wspominamy również spotkania i chwile przeżywane przez Niego i Jego bliskich. Uczymy się, że nawet czekając na cierpienie, trzeba się starać o radość. O tu i teraz. Jutro zatroszczy się o siebie.

Marzec ze świętymi

Kalendarz liturgiczny marca wypełniony jest nie tylko postnym fioletem. Wspominamy w nim całkiem sporą ilość fascynujących osobowości, które swoim życiem udowodniły, że świętość jest możliwa. Oczywiście nie bez wyrzeczeń, cierpienia, czy zwyczajnego zmęczenia codziennością. Warto poznawać życiorysy świętych. Pobyć z nimi. Zaczerpnąć coś od tych, którzy cieszą się już przebywaniem z Ojcem w niebie.

Lista doświadczeń zaproponowanych w ramach marca ze świętymi

TUTAJ możesz pobrać plik z listą w formacie .jpg, a TUTAJ ta sama lista w formacie .pdf.

„Marzec ze świętymi” to moja propozycja na nie-tylko-postne przeżycie tego miesiąca. Nie zapominajmy, że to czas, gdy przyroda budzi się do życia. Wspaniała chwila na ćwiczenie uważności i wdzięczności. Pełen nadziei zielony, niepozorne pączki przeradzające się w pełne koloru kwiaty… Chwila na łonie natury wreszcie zaczyna ładować akumulatory. I prawdziwie dotleniać (coraz mniej dymu z kominów!).

Nie musimy sztywno trzymać się dat wspomnień świętych. Miło jednak wpleść ich do przeżywania powszedniości. Budować wspomnienia, korzystając z ich dorobku. Pokazywać naszej domowej młodzieży, że w każdym czasie świętość jest możliwa.

Więcej inspiracji na przeżycie marca znajdziecie na blogu mojej ulubionej internetowej psycholog – www.edytazajac.pl

Podczas odkrywania uroków marca – nie zapomnij o modlitwie

Intencja modlitewna Ojca Świętego na marzec 2020:

Katolicy w Chinach

Módlmy się, aby Kościół w Chinach zachował wierność Ewangelii i wzrastał w jedności.

Papież Franciszek

komentarze 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *